Blog Evilus'a – Linux, PC, życie, rower itd.

Komputer Mini-PC EPIA Mini-ITX M II 1200 Dysk Flash 2GB
Sprzedaje komputer Mini-PC oparty o płytę główną EPIA Mini-ITX M II

1200 1,2GHz







Można zainstalować system na karcie flash, dzięki czemu startuje błyskawicznie.



Dołączam do niego kartę flash i dysk twardy.



Sprzedaje wszystko tak jak na zdjęciach.



W komputerze dodatkowo zainstalowana została fajna karta dzwiękowa Sound Blaster Live



Obudowa Mode Com Gaia











Poniżej przedstawiam szczegółowe informacje dotyczące płyty:



Platforma EPIA



VIA EPIA to ultra-kompaktowe konstrukcje zgodne z x86, zbudowane na płycie głównej formatu Mini-ITX, czyli o wymiarach 17×17 cm. Z jednej strony, mogą być stosowane w zwykłych komputerach – znacznie słabszych niż współczesne pecety, ale za to małych, cichych i energooszczędnych. Z drugiej strony, zostały zoptymalizowane do budowy stacjonarnych odtwarzaczy audio/wideo – dysponują mocą wystarczającą do odtwarzania nagrań i filmów, mają wyjście S-Video oraz sygnału zespolonego, wyjście audio w standardzie 5.1, sprzętowe wspomaganie dekodowania MPEG-2, a także opcjonalne wyjście na monitory LVDS. Testowana przez nas EPIA MII ma również moduł zawierający czytnik kart CompactFlash oraz PC Card (PCMCIA), dzięki czemu można rozbudować ją np. o łączność bezprzewodową. Oczywiście nietrudno znaleźć też inne zastosowania, niektórzy budują w ten sposób samochodowe "komputery pokładowe", mini-serwery, klastry, bezprzewodowe bramy internetowe, a także zupełnie nieprawdopodobne cuda. Lista wielu projektów z płytami EPIA znajduje się na stronie firmy VIA. Dodatkowym plusem jest to, że na tak małej płycie można uruchomić dowolne oprogramowanie działające pod kontrolą Windows Lub Linuksa (o ile tylko nie wymaga ono dużej mocy obliczeniowej).



Opakowanie EPIA MII12000 EPIA MII12000



Platformy VIA EPIA nie są szczytowym osiągnięciem współczesnej techniki, bo wykorzystują chipset CLE266 znany od niemal trzech lat. W skrócie przypomnimy możliwości układu. Mostek północny o symbolu VT8623 oferuje magistralę systemową 133 MHz i obsługę pamięci DDR266. Ma także zintegrowane 128-bitowe jądro graficzne S3 Graphics Unichrome Pro komunikujące się przez wewnętrzną magistralę AGP 8x. Układ graficzny S3 wspomaga dekodowanie MPEG-2 i ma wyjścia na monitor i telewizor. W płycie EPIA MII12000 znalazły się wyjście monitorowe D-Sub i wyjścia telewizyjne S-Video oraz Composite.



Mostek północny VT8623 Mostek południowy VT8235



Mostek południowy to układ VT8532. Zawiera kontroler PCI (na płycie EPIA znalazł się jeden slot) oraz dwukanałowy kontroler UltraATA/133. Na wyposażeniu płyt z serii MII jest także układ dźwiękowy AC'97 (VT1616), interfejs sieciowy 10/100 Mb/s (VT6103), kontroler FireWire (VT6307), a także kontroler USB 2.0 zintegrowany z mostkiem południowym. Jest też osobny układ (VT1211), który pełni rolę kontrolera podstawowych urządzeń I/O, czyli portu szeregowego, równoległego (nie wyprowadzonego na tylny panel), klawiatury, myszy, stacji dyskietek oraz IrDA. Na poniższym zdjęciu widać także enkoder wideo (VT1622), a większość tych układów mieści się pod modułem gniazda PC Card...



Układy ukryte pod modułem PC Card



Obecność tak wielu interfejsów powoduje, że praktycznie jedna cała krawędź płyty została przeznaczona na złącza. Oczywiście producent dostarcza w zestawie odpowiednią zaślepkę do tylnego panelu obudowy. Na płycie jest także złącze do ciekłokrystalicznych paneli LVDS (jest to wyposażenie opcjonalne) – widać je na powyższym zdjęciu, po lewej stronie przy radiatorze.



Złącza płyty EPIA MII12000



Charakterystycznym elementem płyt z serii EPIA MII są gniazda PC Card oraz CompactFlash. To pierwsze umieszczono na płycie z myślą o łączności bezprzewodowej, dzięki której np. cyfrowy odtwarzacz mógłby komunikować się z komputerami, wymieniać zdjęcia, pliki audio i wideo. Gniazdo jest obsługiwane przez kontroler Ricoh R5C476II, który bez problemów działa w Windows, jak i w Linuksie. Natomiast drugie gniazdo zamontowano z myślą o amatorach fotografii cyfrowej, którzy mogliby na przykład przeglądać zdjęcia z kart CompactFlash bezpośrednio na telewi
Link: olx.pl/oferta/CID99-ID6XbQp.html



Moduł VIA LVDS-05 do płyt EPIA (pod. LCD) Za 10 zł
Mamy do Sprzedania Moduł VIA LVDS-05 do płyt EPIA (pod. LCD) cena wynosi 10 zł za sztukę .



Moduł VIA LVDS-05 do płyt EPIA (pod. LCD) Dostępnych sztuk :103 szt



VIA LVDS-05 to 24-bitowy moduł LVDS (chip VIA VT1631) przeznaczony dla płyt z serii EPIA Mini-iTX umożliwiający bezpośrednie podłączenie ekranu LCD (rozdzielczość do 1024x768/24bit) do płyty głównej.



Obsługiwane modele płyt EPIA-M, EPIA-MII EPIA-CL,

EPIA-TC, EPIA-PD and EPIA-MS.

Gniazdo procesora: Moduł EPIA

Chipset: VIA VT1631
Link: olx.pl/oferta/CID99-IDaiWJP.html



Płyta główna EPIA SN-1000EG ITX + RAM 1GB DDR2

Mam do sprzedania:

Płyta główna EPIA SN-1000EG z RAM 1GB DDR2
oraz kartą CompactFlash 4GB


format płyty ITX 17x17 cm

Używana płyta główna była jako częścią serwera NAS.
Idealnie sie do tego nadaje, można włożyć 4 dyski SATAII, karta sieciowa 1Gb a na karcie CF mieści sie system Nas4Free.

Zestaw kompletny z pudełkiem, instrukcja tutaj:
https://cdn.viaembe­dded.com/eol_product­s/docs/epia-sn/user_­manual/UM_EPIA-SN_12­5.pdf

Płyta jest sprawna.



Link: allegro.pl/-i6355900319.html


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • alba.xlx.pl
  •